Lord Dreadnought (lorddreadnought) wrote,
Lord Dreadnought
lorddreadnought

Лохотрон з Українською приватизацією продовжується.
Оновлений уряд продовжує курс попередніх урядів спрямований на розпродаж залишків державної власності, зокрема майже всіх стратегічних підприємств включно з морськими портами України.

Результати для держави будуть плачевними. По-перше, вона втратить свої активи за мізерну вартість. По-друге, кошти від приватизації підуть на «проїдання», оскільки інвестиційних проектів, куди в цьому випадку доцільно було б вкласти кошти від приватизації, у влади немає. А після чергового проїдання не буде вже важливих та ефективних державних підприємств, дивіденди від діяльності яких щороку отримував бюджет для подальшого перерозподілу на соціальні та інвестиційні цілі.

Головне правило бізнесу: «купуй коли дешево - продавай коли дорого». Але останні події вкотре підтвердили, що влада не збирається працювати як ефективний господар. Продавати в розпал війни і в пік економічної кризи - значить нариватися на демпінгові ціни ... Цю істину прекрасно знає президент України, вперто не збирається розлучатися з сімейним бізнесом - компанією "Рошен". За неофіційними даними, за неї пропонують близько мільярда доларів при оцінці продавцем приблизно втричі дорожче. Але Порошенко продавати за безцінь свої активи наміру не має, навіть фабрику в Липецьку, на території ворога, яка просто вже оскомину набила для простого люду.

Міністр фінансів, Наталія Яресько, ще навесні заявила, що в країні більше трьох тисяч підприємств, в яких держава має держчастку і більшість з яких збиткові. "Ми не маємо від них ні податків, ні дивідендів і тільки витрачаємо бюджетні кошти для їх підтримки", - підсумувала міністр. Втім, як неважко зрозуміти з трьох з гаком тисяч державних підприємств на продаж виставили десяту частину, при чому переважно тих, які дають державному бюджету щорічно мільярдні надходження, а переважна більшість збиткових підприємств і далі буде висіти на балансі держави. Судячи з цієї стратегії уряд має намір лише завершити приватизаційний мегадєрібан, який перетворив 10 людей на мільяредерів, а 99% простого люду на жебраків.

Хоча замість цього доцільно було б провести міжнародний аудит, та замінити менеджмент на авторитетних іноземних керівників, належним чином  простимулювавши їх роботу і зиск для держави в рази перебільшив би всю цю приватизацію у перший же рік. Для прикладу зараз держава не контролює жодноо морського порту, який при попередній злочинній владі здали в довгострокову оренду або концесію, продати їх за нормальну ціну буде неможливо, для цього хоча було б потрібно повернути над ними адекватний контроль, але схоже що це нікого крім Саакашвілі не цікавить. Якщо розірвати злочинну концесію та оренду з олігархама, повернути порти під контроль держави та передати їх в управління авторитетним західним компаніям, то держава одержить мільярди долларів прибутків.  Але судячи з дій влади, її мета не в тому, щоб в казну надходили мільярдні виплати від держпідприємств, мета у цієї влади одна - красти, а для цього кращий засіб приватизація, а кращого моменту, ніж розпродажа держпідприємств під час війни взагалі неможливо вигадати. Ці підприємства легко можна продати навіть в 10 разів дешевше. Війна все спише.

Як свідчать офіційні дані, надходження до державного бюджету від управління державною власністю за останні роки перевищили доходи від приватизації.  За останні п'ять років доходи від приватизації становили майже 6 млрд грн, а від управління - понад 18 млрд грн. Продані підприємства і далі приносили б прибуток у бюджет без їх відчуження.

Іван Франко писав "Яка користь буде для нашого народу з того, що наші податки замість росіянина чи пруссака буде брати і витрачати уряд, який складається з наших власних панів, що дбають так само, як росіянин і пруссак лише про самих себе, а не про благо народу? Яка користь нам з того, що будемо мати власного короля, в той час, як лихварі і капіталісти будуть нас обдирати і визискувати, як і раніше? Доки не подамо народу надії на соціальну реформу, тобто на поліпшення його матеріального існування, він не стане всім гуртом до виборення своєї і нашої політичної незалежності. Треба забезпечити його передусім хлібом і всіма плодами його праці, а тоді жодна сила, жодна навала не запряже наш народ в ярмо неволі, не позбавить незалежності. Іншого виходу немає!».

Поки що висновок дуже простий - все що ця влада надала простому люду це: війна з тисячами загиблих та калік, втрата мільонами їх робочих місць, посилення корупції, особливо в судах та МВС, гіперінфляція та десятикратне зростання тарифів на газ. Виходячи з цього, діюча влада набагато більш злочинна ніж режими Кучми та Януковича. Мені нажаль здається, що все зайшло занадто далеко, тому без різанини можновладців та іншої так звавної еліти з її яхтами, мерседесами і палацами ситуацію вже не виправити.

Tags: Лохотрон з Українською приватизацією про
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments