
Алкоголізм – це проблема, яка переслідує суспільство з найдавніших часів. Навіть у старовинних повістях розповідається про те, як "мед, пиво пили", в древніх писаннях завжди фігурує "вино", і ще в Древньому Римі влаштовувалися справжні масові алкогольні гулянки, які привели імперію до морального падіння і розпусти.
З початком XX століття до буденного життя увійшли міцні алкогольні напої: віскі, горілка і тому подібне. Із зростанням населення, і поліпшенням якості життя алкоголь почав займати все більше місце в житті людей.
Алкоголізм є причиною 4% всіх смертей у світі!
На планеті налічується близько 140 мільйонів людей, які страждають від алкогольної залежності, і яким потрібне лікування алкоголізму.
Україна займає одно з перших місць у світі по кількості вживання алкоголю.
15 літрів спирту в рік на душу населення
Виродження нації починається при вживанні від 6 до 8 літрів спирту в рік.
В Україні налічується до 1 мільйона людей, які страждають від алкогольної залежності.
Щороку кількість українців стає на 500 тисяч менше.
400 тисяч людей, вмираючих щорічно в Україні, загинули внаслідок нездорового способу життя, і надмірного споживання алкоголю. Згідно з дослідженнями Всесвітньої організації здоров'я, 20% українців вживають алкоголь в кількості, що набагато перевищує норму. Нормою вважається до 2 літрів спирту на рік.
Молодий алкоголізм, статистика
Зловживання алкоголем, яке призводить до формування залежності, починається ще в ранньому віці. А до 18 років стає повсякденною нормою. Самий "п'ючий вік" - від 18 до 28 років.
Більшість українців починають куштувати алкоголь до 13 років.
Відповідно до Загальноєвропейского опитуванням молоді про вживання алкоголю і наркотичних речовин, близько 87% школярів в Україні хоч би раз куштували алкоголь. А більше 26% вживають алкоголь кілька разів на місяць.
Всесвітня організація здоров'я називає ще сумнішу статистику: 57% дітей у віці до 13 років вживають алкоголь, 40%% молодих людей у віці від 14 до 18 років систематично п'ють, і їм вже потрібна реабілітація і спеціалізоване лікування алкоголізму або лікування наркоманії.
Головна причина такої сумної тенденції полягає в тому, що в Україні склалася певна стала культура вживання алкоголю, яка передається з покоління в покоління. Ця культура настільки щільно укорінилася в житті людей, що вживання алкоголю вільно транслюється в засобах масової інформації. Природно, це впливає на підсвідомому рівні, і таким чином стає нормою життя.
Щодня алкоголь вбиває 40 українців. Про це на прес-конференції повідомив екс-міністр охорони здоров'я України професор Микола Поліщук. За його словами, основними причинами захворюваності і смертності в Україні є не здоровий спосіб життя, зокрема, зловживання тютюном і алкогольними напоями.
"За статистикою 2009 року, на одного українця (включаючи новонародженого і людей старшого віку) на рік припадає 82 літри спиртного (пива, вина, горілки). Якщо порівняємо зі спожитими рибою, м’ясом, салом, то цих продуктів - 82,5 кілограми на людину”, - зазначив Поліщук.
Зараз із колишніх радянських республік найактивніше борються з пияцтвом і самогоноварінням в Бєлорусі. Спиртне там можна купити тільки вдень і лише в магазинах. При МВС створено спеціальну гарячу лінію. А самогонників, що сховалися в лісах, відловлюють за допомогою літака-розвідника.
Бєларуси п'ють не менше, ніж, скажімо, українці - 5,5 і 6 літрів чистого спирту на рік на кожну людину. А ось росіяни примудряються випивати 18 літрів, і це критичний показник.
